Najpopularniejsze są oczywiście cały czas ceramiczne.

Łazienka – paradoks tego pomieszczenia polega na tym, że spędzając tam z reguły bardzo mało czasu w ciągu całego dnia, przy urządzaniu zabiera nam najwięcej energii. To ona ma posiadać swój własny styl oraz urok. Jedną z zasadniczych zasad, które pozwolą to uzyskać, jest właściwy dobór płytek.

Najbardziej popularne są oczywiście cały czas płytki ceramiczne. Warto wiedzieć, że jest ich dużo rodzajów. Glazura przykładowo nadaje się wyłącznie na ściany. Takie płytki są bardzo cienkie i kruche, pokryte szkliwem. Natomiast na podłogi stosuje się przede wszystkim terakoty (oczywiście nikt nie zakaże nam wyłożenia nią również i ścian). A to dlatego, że są bardziej trwałe. Zrobione z kamionki pokrytej szkliwem, występują fakturowane jak i gładkie. Zdecydowanie najbardziej trwały i mocny jest gres. Niebywale twarde, odporne zarówno na plamienie, jak a także na oddziaływanie środków chemicznych. Jeszcze lepszym wyjściem, jeśli pod uwagę bierzemy parametry trwałości, będzie szkliwiony klinkier.

Żeby dobrać właściwy typ płytek a także ich wzór a dodatkowo kolorystykę, powinniśmy się udać do odpowiedniego sklepu, typu hurtownia i materiały budowlane. Prócz bardzo bogatej gamy towaru, znajdziemy tam także specjalistyczne wsparcie sprzedawców. Warto mieć na uwadze to że przy pracy niezbędne będą elektronarzędzia.

Zobacz więcej: bermar – oświetlenie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *