Sufit to część pomieszczenia, która stwarza sporo problemów podczas realizacji remontu.

Sufit to z pewnością część pomieszczenia, która przysparza całe mnóstwo kłopotów podczas przeprowadzanego remontu. Kładzenie gładzi, wypełnianie wszelkich spękań wzdłuż elementów konstrukcyjnych, które z pewnością dadzą o sobie znać po upływie jakiegoś czasu to nic przyjemnego. Jeśli posiadamy potrzebę skrupulatnego wyrównania swojego sufitu, znakomitym wyjściem na pewno będzie zrobienie go na stelażu aluminiowym z płyt gipsowo – kartonowych. Znacząco zaoszczędzi to nasz czas i łatwiej będziemy mogli skrupulatnie wyrównać ugięcia, bo sufit będzie przymocowany do porządnej konstrukcji. Taki montaż wydaje się trudny jedynie pozornie.

Na samym początku trzeba ustalić na jakiej wysokości powinien się znaleźć poziom naszego sufitu. Kolejno przy użyciu poziomicy laserowej wyznaczamy poziome linie wokół pomieszczenia. Dzięki takim liniom mamy pewność, iż nasz sufit będzie poprawnie wypoziomowany. Stanowczo odradza się odmierzania wszelkich odległości od sufitu, który już istnieje, dlatego że nie posiadamy gwarancji, iż jest należycie wykonany. Nareszcie można wziąć się za montowanie listew wokół pomieszczenia, a kolejno pomiędzy nimi, w rozstawie takim, aby uprościć sobie montaż płyt. Po założeniu stelażu oraz właściwym przymocowaniu go do sufitu można wziąć się za dokładne wypełnianie wszelkich wolnych przestrzeni pomiędzy stelażem aluminiowym, a sufitem specjalną wełną mineralną. Zabieg tego typu zapewni dodatkowe docieplenie pomieszczenia. Po tym etapie, jeśli planujemy wykonanie jakiegoś oświetlenia chyba najlepiej jest położyć wszelkie przewody elektrycznej instalacji.

Dalszym etapem jest rozłożenie oraz zamontowanie płyt. Po odpowiednim przymocowaniu płyt i zagruntowaniu ich zaklejamy wszystkie łączenia z zastosowaniem specjalistycznej siatki, która zapobiega pękaniu złączeń powstających w czasie pracy elementów. Na całkowicie wyschnięte złączenia a dodatkowo płyty gipsowo – kartonowe po wcześniejszym zagruntowaniu danej powierzchni będziemy mogli zabrać się za rozłożenie specjalistycznej masy gipsowej. Im grubsza warstwa gładzi tym ciężej będzie nam uzyskać gładziutką powierzchnie przy szlifowaniu. O wiele lepszym wyjściem jest zrobienie tego na kilka razy cieńszymi warstwami. W momencie gdy nasz sufit będzie całkowicie gotowy do malowania wystarczy go nieco wcześniej zagruntować i wyciąć wszelkie otwory pod oprawy sufitowe.

Obecnie na rynku możemy znaleźć różnego typu środki przeznaczone do gruntowania. W przypadku, gdy chcemy gruntować tuż przed malowaniem znakomitym wyjściem jest zakupienie odpowiedniego preparatu do gruntowania, który jest wymieszany z farbą w białym kolorze. Taki preparat będzie pełnił rolę podkładu pod farbę. Podwieszane sufity spisują się idealnie w każdym rodzaju budynków od budowanych tradycyjną metodą, aż do tych wykonywanych metodą drewnianą szkieletową. Poprzez takie rozwiązanie będzie mogło nas ominąć bardzo czasochłonne tworzenie otworów a dodatkowo bruzd na przewody elektryczne. Pozwala ona także na ewentualne docieplenie a także zoptymalizowanie strat ciepła w naszym pomieszczeniu. Tego typu konstrukcja jest leciutka a także bardzo łatwa do potencjalnego demontażu.

Współcześnie możemy kupić też płyty wodoodporne, poprzez co konstrukcja taka może być zastosowana w wszystkich pomieszczeniach z ogromną ilością wilgoci. Podwieszane sufity bez wątpienia jeszcze długi okres czasu będą gościły w naszych domach, ponieważ są dość szybkie do stworzenia, niezwykle ekonomiczne a oprócz tego wspaniale się prezentują.

Zobacz: sufity rastrow

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *