Limuzyna jest autem niewątpliwie luksusowym.

W osobowych autach możemy wybierać między różnorodnymi nadwoziami. Są nimi: hatchback, sedan, kabriolet, limuzyna czy kobmi. Różnią się od siebie nie tylko całkowitym wyglądem ale też funkcjonalnością.
Poniższa charakterystyka umożliwi rozróżniać wszelkie poszczególne modele pojazdów.
Sedan jest to rodzaj zamkniętego nadwozia. Tego typu nadwozie dzielimy na 3 bryły: przedział pasażerski, silnikowy i bagażowy.
Limuzyna jest pojazdem luksusowym. Tak samo jak marka sedan też składa się z 3 brył. Często jest znacznie większa od wspomnianego już sedana, w jej wyposażeniu często jest niewielkich rozmiarów telewizor czy też barek, a część pasażerska jest oddzielona od szoferki specjalna szybą.
W pojazdach typu hatchback niezwykle charakterystyczna jest duża tylna klapa bagażnika, która unoszona jest do góry wraz z szybą. W tych właśnie pojazdach często można składać drugi rząd foteli co znacznie zwiększa powierzchnię bagażnika.
Model kabrio to z pewnością nadwozie które nie posiada stałego dachu. Częstokroć dach jest bardzo miękki, istnieje możliwość go składać lub zdejmować. Przeważnie model kabrio występuje w wersji dwudrzwiowej.
Z kolei auto typu kombi posiada znacząco wydłużoną tylną część nadwozia. Co daje dodatkową pojemność bagażnika. To tzw.nadwozie dwubryłowe.
Za sprawą różnorodności jaką proponują nam marki pojazdów, możemy dopasować typ auta do swoich własnych wymagań.

Zobacz więcej: limuzyna Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *