Wulkanizacja zatem to dobry wybór.

Wraz z kończącym się latem oraz zbliżającą się wielkimi krokami jesienią w podświadomości kierowcy pojawia się myśl o tym, iż niebawem będzie trzeba wymienić opony. Mając do wymiany opony nie posiadając żadnego innego wyjścia trzeba wybrać się do profesjonalnego zakładu. Mając natomiast opony ,które są założone na felgach czy tzw. całe koła, posiadamy dwie opcje: wykonujemy to całkowicie sami, lub wulkanizacja.

 

Czy więc powinno się we własnym zakresie wymieniać opony?

Zmiana kół w zakładzie wulkanizacyjnym trwa zazwyczaj około 15 minut przy czym kosztuje mniej więcej około 20-40zł. Czy zabawa w wymianę na podwórku jest w ogóle opłacalna. Z jednej strony tak, ponieważ za sprawą takiej wymiany będziemy mogli przyjrzeć się bliżej w jakim stanie są klocki hamulcowe i tarcze naszego własnego pojazdu. Jeżeli rozchodzi się zaś o czas spędzony przy tej czynności to bez profesjonalnego sprzętu zajmie nam to cztery razy więcej.

Wulkanizacja więc to wspaniały wybór, gdy nie posiadamy gdzie postawić naszego auta, nie mamy czasu albo zwyczajnie nie chcemy się w to bawić.

Wymiany opon jednak dokonać należy w odpowiednim zakładzie, dlatego, że koła powinno się odpowiednio wyważyć, a prawdopodobnie w domu nie posiadamy takowego sprzętu.

Autor: opony 4×4

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *