A to przez to, że bitcoinów może być aż 21 milionów.

Obecnie żyjemy w czasach, w których posiadamy różnorodne innowacje i wynalazki. Gdyby oznajmić komukolwiek sto lat wstecz, że będzie mógł na żywo widzieć w kamerce jakąś inną osobę i sobie z nią rozmawiać, chwyciłby się za głowę. Możliwe, że taki rozwój techniczny jaki obecnie obserwujemy, niestety nigdy nie będzie miał miejsca.
Cały świat sieci i jej wszystkich zakamarków jest niewiarygodnie fascynujący. Jedną z obecnych innowacji jest niewątpliwie bitcoin, a zatem zdecentralizowana internetowa waluta. Waluta tego typu jest nieograniczona i obecna wszędzie tam, gdzie znajduje się sieć. Bitcoin pozwala na ominięcie wszystkich placówek bankowych i wszelkich pośredników, a zatem wszelkiej prowizji oraz ograniczeń. Mówiąc w skrócie, walutę którą jest bitcoin można wysyłać do dowolnego miejsca na świecie.
Warto zwrócić uwagę na to, że przy zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa, nasze bitcoiny pod żadnym pozorem nie mogą zostać skonfiskowane poprzez jakieś instytucje. Mówię tu przykładowo o komorniku, banku, a również byłemu mężowi czy żonie podczas sprawy rozwodowej.
Ciekawy jest fakt, iż bitcoin jest całkowicie odporny na inflację. A to dlatego, że bitcoinów może być aż 21 milionów.
Należy również wspomnieć o pełnej anonimowości podczas transakcji. Adres tej waluty oczywiście nie jest jawny i możemy sobie go zmienić wraz z każdym przelewem. Ponadto nie ma takiej opcji, ażeby nasze konto było zablokowane, ponieważ system tych walut znajduje się w sieci 2p2, w którym to nie ma oczywiście żadnego właściciela. Na koniec należy wspomnieć o całkowitym braku biurokracji, co jest dodatkową zaletą. Zwyczajnie tworzy się konto i nic więcej, a nie biega się od jednego urzędu do drugiego, aby podpisać jeden papierek.
A wszystko to sprawia, że bitcoin jest przyszłością i coraz więcej ludzi zaczyna się tym interesować, a więc użytkować z usług tego nowoczesnego systemu.

Źródło: outbitcoin.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *