Taki ekran ma wyjątkowe cechy fizyczne.

Jeżeli zależy Ci na jak najlepszej jakości obrazu, z całą pewnością nie raz rzuciły Ci się w oczy ekrany projekcyjne. Jeśli chodzi o wyświetlanie obrazu na ścianie lub tapecie znacznie obniży to jakoś obrazu.

Ekran tego typu posiada wyjątkowe właściwości fizyczne, których nie ma tapeta lub tradycyjna ściana. Tego typu ekran zbudowany jest ze specjalnie przygotowanej tkaniny, która posiada określoną strukturę. To ta struktura koncentruje światło lampy i wyświetla nam obraz bez najmniejszych strat jeśli chodzi o jakość obrazu. Wracając jeszcze na chwilę do tapety i ściany – światło, które pada na nią nie jest odpowiednio odbijane i to właśnie powoduje duże straty w jakości obrazu. A dodatkowo nie w każdym momencie wszakże posiadamy ścianę czy tapetę białego koloru, mając tapetę czy ścianę innego koloru będziemy niestety widzieć inne kolory aniżeli kolory oryginalne na wyświetlanym filmie bądź jakiś obrazkach.

Jeśli chodzi o rozdzielczość jest ona z reguły dobierana przez rozdzielczość naszego modelu projektora. Istnieją również ekrany mobilne. Możemy ich użyć prawie że w wszystkich pomieszczeniach. Ekrany tego typu są przede wszystkim rozwiązaniem dla kogoś, kto częstokroć gdzieś podróżuje i praca jego polega głównie na prezentacjach. Dlatego nie należy się już o nic martwić, iż w określonej firmie lub sali nie znajdziemy ekranu, na którym możemy wyświetlić obraz z projektora i zachować przy tym dobrą jakość wyświetlanego obrazu.

Tego typu ekrany mogą również zastępować ekrany zwijane. Są one bardziej praktyczniejsze z tego powodu, że możemy je w dowolne miejsce zabrać a ich rozłożenie i złożenie trwa parę sekund. Nie musimy mieć żadnych kwalifikacji inżyniera żeby poradzić sobie z tego typu ekranem. Ekrany mobilne mogą znaleźć własne zastosowanie w dużych przedsiębiorstwach (korporacjach). Przeważnie są przeprowadzane szkolenia lub jakieś pokazy multimedialne.

Jeżeli chodzi o jakość obrazu dzięki specjalnej tkaninie, która skupia światło lamp nie stracimy jakości wyświetlanego obrazu. Ramowe ekrany gwarantują najlepsze położenie bez jakichkolwiek zakłóceń. Powoduje to projekcję bezzakłóceniową. Dzięki czarnej ramie, na którą jest założone płótno otrzymać możemy idealny kontrast. Jeśli chcielibyśmy skorzystać z jakiegoś rozwiązania trwałego genialną opcją jest stacjonarny ekran. Został on właśnie wyprodukowany z myślą o instalacjach trwałych takiego ekranu. Możemy zamontować go do sufitu albo na ścianie. Sprawdzi się tak samo bardzo dobrze w niewątpliwie każdym sektorze. Trzeba natomiast podjąć decyzję co do wyboru typu tego typu ekranu. Zależy to przede wszystkim od ilości miejsca jaką mamy oraz dodatkowo od pomieszczenia.

Jeśli nie umiemy się zdecydować czy ekran ten będzie powieszony na ścianie czy też do sufitu na szczęście są dostępne również ekrany uniwersalne, które pasują tak samo na ścianę i do sufitu. Poprzez taki ekran możemy poczuć się jak w prawdziwym kinie, wielki obraz, wystrój który sami możemy przyrządzić a dodatkowo pyszne jedzenie niewątpliwie wprowadzą nas w kinowy nastrój. Bez najmniejszego problemu możemy zapraszać naszych znajomych na filmowe maratony bądź na oglądanie serialu. Z pewnością będziemy mogli to również spożytkować do grania w gry przy męskich wieczorach.

Zobacz więcej: ekrany ramowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *