Z pewnością wielu osobom nie powiodło się w życiu.

Wielu osobom niestety nie powiodło się w życiu. Niektórym bardziej, z kolei innym mniej. Nie zawsze stało się tak z ich winy. Ubogich spotkać możemy na ulicach, błąkających się bez dachu nad głową. Niekiedy siedzą w ciszy zajmując się sobą, czasem można usłyszeć ich prośby o pomoc. Czasami niestety jesteśmy nieczuli na ich krzywdę a dodatkowo to, że są wygłodzeni i zmarznięci. Czasami nie chcemy im w jakikolwiek sposób pomagać, z góry zakładając, że są alkoholikami i zamiast czegoś do jedzenia kupią wódkę.

Pomoc dla biednych organizują wszakże wszelkiego rodzaju ośrodki, dlaczego więc nie pójdą tam, zamiast błagać o pomoc na ulicy? Często takie osoby też mają własny honor, który trzeba szanować. Nie chcą pomocy, nie chcą również dopasowywać się do zasad, które trzeba przestrzegać we wszelkiego typu ośrodkach, w których udziela się pomocy biednym. Zdecydowanie bardziej wolą dostać ciepły posiłek czy gotówkę i pójść w swoją stronę. Czy często reaguje się na takie apele o wsparcie?

Czasem zamiast pomóc bezpośrednio na ulicy, można zauważyć ludzi, którzy tworzą wszelkiego rodzaju ogłoszenia charytatywne, w których to zgłaszają chęć pomocy, przykładowo poprzez oddanie swoich ubrań, jedzenia czy również niepotrzebnych mebli. Czasem to to właśnie takie organizacje charytatywne udostępniają ogłoszenia proszące o pomoc. Zwykle na szczęście nie brakuje wolontariuszy którzy byliby chętni.

Źródło: pomoc dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *