Każdy obraz powinien posiadać właściwy rozmiar.

Standardowe aranżacje pokoi, uzupełnione tradycyjnymi meblami, niezbędnymi urządzeniami oraz wszelkimi pozostałymi akcesoriami, przeważnie prezentują się nudno. Nie są w stanie człowieka niczym pozytywnie zaskoczyć. Na środku salonu bądź tuż przy jego ścianie umieszcza się meble wypoczynkowe – rozkładaną kanapę, 2 bardzo wygodne fotele oraz kilka małych puf. Tuż przed nimi zazwyczaj ustawia się niski stolik kawowy, a na przeciwko spory telewizor. Przy wykorzystaniu tych kilku elementów nie możemy uzupełnić całej przestrzeni, dlatego w każdej sytuacji musimy ją dodatkowo czymś udekorować.

Nowoczesne obrazy spisują się w roli takowych ozdób perfekcyjnie. A jak trzeba je dopasowywać do dziennych pomieszczeń? Każdy obraz powinien posiadać właściwy rozmiar. Nie może być on ani za mały, ani za duży. Wielgachna grafika stworzona na także ogromnym płótnie zaburzy bowiem maleńki metraż pokoju, podczas gdy w tym większym zacznie grać rolę podstawowej ozdoby. Mniejsze obrazki sprawdzą się natomiast we wszystkich pokojach. Dopełniając nimi te nieco większe pokoje, wystarczy połączyć ze sobą kilka obrazków i stworzyć w ten oto sposób oryginalną, zwracającą na siebie uwagę dekorację. A właściwie gdzie ją zamieścić?

Jest parę typowych miejsc, w których przeważnie umieszcza się obrazy. Można zawiesić je tuż nad łóżkiem lub meblami wypoczynkowymi bądź w jadalni. Nie powinno się jednak zawieszać ich od razu przy tv. Pomimo wszystko za każdym razem odwracać będą one uwagę od oglądanych programów czy też filmów, a nie o to nam przecież chodzi. Obraz musi pasować do danego pomieszczenia także pod względem stylistycznym. Prosty, monochromatyczny a także taki który powypełniany został różnego typu zawijasami prawdopodobnie nie skomponuje się z klasyczną aranżacją, która została uzupełniona gustownymi meblami oraz wytwornymi elementami.

Tego typu wnętrze niewątpliwie wymaga odpowiednich dekoracji. Obrazy pasujące do wnętrz klasycznych najczęściej przedstawiają cudowne krajobrazy. Prezentują cudowne górskie widoki albo bajeczne lasy a także łąki, w niektórych przypadkach ukazując też martwą naturę. Niewątpliwie wprowadzają do naszych wnętrz przytulny oraz przyjazny klimat, za każdym razem radując oko, gdy się na nie popatrzy. To, co spisuje się wyśmienicie we wnętrzach bardzo eleganckich, nie będzie natomiast bardzo dobrym trafem dla projektów w stylu nowoczesnym.

Salony o nowatorskim charakterze potrzebują czegoś specjalnego. Nowoczesne obrazy to prawdziwa kwintesencja zabawy wszelkimi konwencjami i sztuką. Nieraz nie obrazują one kompletnie niczego – są czystą abstrakcją, którą umie zrozumieć jedynie ich twórca. Takie zawijasy wspaniale ożywiają jednakże wnętrza i stają się ich oryginalnym elementem. Nie ma prawdopodobnie absolutnie lepszej dekoracji dla salonów od różnego typu obrazów.

Od wielu lat są one w naszych polskich domach i całkiem prawdopodobne, że jeszcze przez długi czas moda ta się nie zmieni. Obraz świetnie pasuje do wszelkich wnętrz oraz zawsze potrafi je świetnie ożywić. Niewątpliwie warto powiesić co najmniej jedną taką grafikę w pokoju reprezentującym cały dom – w salonie.

Źródło: obrazy nowoczesne do salonu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *