Częstokroć w myślach myśli on już o śmierci.

Kiedy jakiś chory leży na łóżku szpitalnym najczęściej nie czeka na niego nic co byłoby miłe – ot, zostanie całkowicie wyleczony – jeśli ma ogromne szczęście, oczywiście (chociaż prawdą jest, iż w dzisiejszych czasach umiejętności doktorów, jak i sama medycyna, są na niesamowicie wysokim i z roku na roku coraz wyższym poziomie). Często w swoich myślach myśli on już o śmierci – nie tylko takiej fizycznej, ale o śmierci duszy, bez względu od działań i wyników doktorów. Wręcz zwykła pielęgniarka nie może przeznaczyć pacjentowi jakoś dużo czasu – a jest to dla niego niewyobrażalnie istotne.
Nasze zdrowie to nie są jakieś żarty, a medyczna pomoc jeszcze bardziej. Jednak nic nie szkodzi tak bardzo, jak nadszarpnięcie zdrowia duszy – zgodzi się z tym chyba każdy, kto choć raz miał tego typu problem – lub ktoś z jego rodziny albo jego znajomych. Szpital to nie tylko obiekt – a przynajmniej pod żadnym pozorem nie powinien być tylko tym. Chory to ważny klient szpitalny – któremu potrzebne jest  wsparcie od jego bliskich, niemniej jednak i od personelu szpitalnego. Szkoda, że tak mało ludzi pamięta o tym bardzo ważnym aspekcie.
Uczelnie które przygotowują przyszłych lekarzy również częstokroć o tym zapominają. Przecież nie tylko dla samego zysku żyje człowiek, a dla jak największej radości z życia – pamiętajmy o tym.

Więcej: https://psychiatra4warszawa.wordpress.com/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *