Od paru lat na naszym rynku można zakupić specjalne poduszki profilowane.

Sporej ilości ludzi dotyczy kłopot z snem. Oprócz pewnych sytuacji, w których naturalne czynniki zaburzają nam sen, częstym tego skutkiem jest nie odpowiedni materac, złej jakości poduszka. W ostatnich latach niewątpliwie bardziej zdrowszą alternatywą dla zwykłych poduszek, są bez wątpienia poduszki ortopedyczne. Od kilku lat na naszym rynku możemy zakupić poduszki profilowane które zwane są również poduszka szwedzka bądź poduszka medyczna.

Zwykłe poduszki czy to z puchu, półpuchu bądź zwykłego pierza, na samym początku, w momencie gdy są dopiero co kupione spisują się bardzo dobrze. Niestety podczas użytkowania tracą swoją puszystość, ugniatając się tworzy się z nich praktycznie taki „naleśnik”. Forma takiej poduszki na 100% nie jest korzystna dla naszych kręgosłupów. Ortopedyczne poduszki mają wyprofilowany kształt, który odciąża zmęczone plecy, zapewniając nam uczucie ulgi i relaksu, przy równoczesnym dostosowaniu się do kształtu sylwetki. Niektóre odmiany poduszek są nasączane specjalnymi olejkami aromatycznymi- coś dla sylwetki i coś dla ducha. Często, kiedy rankiem się budzimy, mamy uczucie, że nie możemy dźwignąć głowy. Czujemy jak ogromny ból rozrywa nam naszą głowę. Strasznie boli nas kark i barki.

Niekiedy ból ciągnie się wzdłuż odcinka kręgosłupa, aż do nerek. Dlatego należy zastanowić się na zmianą normalnej poduszki na poduszkę, która jest specjalnie wyprofilowana. Chociaż cena tego typu poduszki nie jest najniższa, myślę, iż zdrowie każdego z nas natomiast jest najcenniejsze.

Więcej: poduszki valde

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *