Należycie wykonany makijaż.

Należycie wykonany makijaż, który podkreśla urodę to niewątpliwie sztuka. Wiele dziewczyn ma skłonność do przesady i popełniania rozmaitych błędów wpływających bardzo negatywnie na efekt ostateczny.
Do takich najczęstszych zaliczyć możemy wykorzystywanie nieodpowiedniego, zbyt ciemnego lub strasznie jasnego podkładu, który odznacza się od kolorytu naszej skóry i daje niestety straszny efekt. Kolejnym błędem jest nierównomierne nałożenie podkładu na twarz, co powoduje, że robią się okropne plamy o różnobarwnym zabarwieniu. Bardzo duża porcja podkładu i pudru sprawia, iż taki makijaż niestety przypomina straszną maskę. Makijaż może nam zniszczyć odcień różu źle dobrany do typu urody a także kolorytu cery, oraz stosowanie go w niewłaściwych miejscach albo w za dużej ilości.
Duże znaczenie bez wątpienia ma też umiejętność wykonywania makijażu oczu. Nieodpowiednie wykorzystanie tuszu do rzęs sprawia, że nasze rzęsy są okropnie posklejane, gromadzą się na nich grudki lub często też tusz odbija się nam na powiece górnej nim zaschnie. Bardzo częstym również błędem jest aplikacja strasznie dużej ilości cieni. Niestety sprawia to, że bardzo szybko się rolują i wygląda to mało estetycznie. Zazwyczaj dzieje się to w przypadku kosmetyków o bardzo niskiej jakości.
Makijaż ust też powoduje niektórym kobietom ogrom trudności. Nierównomiernie zaaplikowana szminka czy błyszczyk powoduje, że zarys naszych ust wygląda jakby był rozmyty, jednakże stosowanie bardzo ciemnej szminki daje nam wyzywający efekt.

Autor: make-up Ciechanów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *