Dużo z takich miejsc znaleźć można na Dolnym Śląsku.

Mimo sporych ilości wojen, w trakcie których niezwykle wiele budynków zabytkowych, a dosłownie całych miast zostało zrównanych z ziemią, cały czas istnieje kilkadziesiąt miejsc, które przetrwały w stanie prawie że niedotkniętym.

Dużo z takowych miejsc znajdziemy na Śląsku, jednym z takich miasteczek, gdzie można podziwiać jak projektowane oraz budowane były ośrodki miejskie w czasach średniowiecznych, jest na pewno Bolesławiec. Możemy tu zobaczyć mnóstwo domów wybudowanych wręcz w czternastym-piętnastym wieku. Myślę, że każdy chce pooglądać w jakich warunkach ludzie żyli przeszło 600 lat temu? Dla tych, ludzi, którzy natomiast oczekują czegoś zupełnie innego niż zwykle domy, są tutaj także dwa kilkusetletnie kościółki, 1 z nich, który był kościołem ewangelickim ma siedemdziesięciodwu metrową wieżyczkę, drugi z nich, kościół katolicki od kilku lat jest uznawany za bazylikę.

Możliwe, że twój pensjonat nie będzie miejscem oddającym ducha średniowiecza, choć to nawet lepiej, brak wody bądź elektryczności nie zachęca do tego aby się tam przenocować, prawda? W momencie kiedy jednakże podładujesz swoje baterie, możesz wrócić do zwiedzania pięknego miasta Bolesławiec. A co dodatkowo tutaj możesz znaleźć? Przykładowo niewielki ratusz z oszałamiającym Pałacem Ślubów, powstały w 1525 roku lub mury obronne z czternastego wieku, zostały w przeważającej większości poniszczone, jednakże jedna baszta nadal jest zachowana w perfekcyjnym stanie.

Zobacz więcej: pensjonat bolesławiec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *