Metoda tego typu wykorzystywana jest z powodzeniem.

Fumigacja to jedna z metod pozwalających na zwalczanie szkodników ,które gnieżdżą się w drewnie. Polega na wtłaczaniu w drewno pod ciśnieniem środków chemicznych z wykorzystaniem gazu, dymu albo pary.
Sposób ten wymaga, żeby fragment odkażany zamieszczony był w w bardzo szczelnym opakowaniu, do którego pod wpływem ciśnienia wprowadzany jest środek chemiczny. Taką metodą możemy niszczyć insekty w pojedynczych przedmiotach, np. meblach, ale można ją wykorzystać też do oczyszczania wszelkich pomieszczeń,  a- pod folią – nawet całe domy.
Na trochę mniejszą skalę, do likwidowania w gospodarstwach much a także komarów, wykorzystywane są elektrofumigatory, niezbyt duże urządzenia ,które emitują niedużą ilość neutralnych dla człowieka oparów.
Metoda ta stosowana jest z ogromnym powodzeniem także do dezynfekcji drewnianych opakowań ,które wykorzystywane są w międzynarodowym transporcie, takowych jak palety drewniane oraz skrzynie. Jest to wymagane, ażeby zapobiec rozprzestrzenianiu się szkodników..
Dzięki zastosowaniu gazu lub również dymu, chemiczny środek bez problemu dostaje się do wnętrza drewna wręcz wówczas, kiedy  pokryty jest lakierem lub farbą.
Fumigacja uważana jest za bardzo skuteczną metodę likwidowania  różnych szkodników drewna. Ważne jest, że nie jest ona groźna dla samego odkażanego materiału.

Źródło: Fumigacja Bydgoszcz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *