Ochoczo na słoneczne promienie wystawiamy swoją twarz.

Zapewne wszyscy lubią słoneczne światło. Ochoczo na słoneczne promienie wystawiamy swoją twarz z nadzieją, że się troszeczkę opalimy. Słońce jest niewątpliwie potrzebne do życia wszystkim organizmom i zbytnio nie narzekamy w momencie gdy mocno daje nam się we znaki. Ale bywają momenty gdy staramy się nieco ograniczyć ilość światła gdy jest go zdecydowanie za dużo.  Na taką niedogodność znakomicie sprawdzą się – rolety.

Rodzajów żaluzji jest dużo. Są to zasłony dachowe, żaluzje dzień noc, plisowane, chowane do kaset, wolnowiszące i pozostałe. Montaż niektórych odmian jest bezinwazyjny oraz polega przede wszystkim na przyklejeniu stelażu z zasłonką wprost do ramy okiennej bez użycia wkrętów.
Żaluzje plisowane inaczej mówiąc plisy to szczególny typ zasłonek. Cała roleta jest mocowana pomiędzy ramą okienną a szybą, a jej plisowana tkanina umożliwia rozciąganie zasłony i zatrzymywanie jej w dowolnym miejscu okna. Prowadzenie takiego mechanizmu często odbywa się od dołu do góry.
Równie bardzo ciekawymi żaluzjami są żaluzje są dachowe. Montaż przebiega  z wykorzystaniem odpowiednich wkrętów, bo tego typu żaluzje bywają montowane do okien ,które nachylone są pod kątem, zatem aby dana roleta spełniała własną rolę musi być stosownie zamontowana aby nie opadała.

Montażem zasłon możemy zająć się we własnym zakresie, bo nie jest to jakaś skomplikowana czynność, niemniej jednak jeśli zostały zakupione pierwszy raz warto wezwać kogoś, kto już z takim montażem miał do czynienia.

Autor: plisy warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *