Olejowane podłogi są coraz bardziej popularne.

Drewniana podłoga to na pewno coś, w co warto inwestować. Drewno nigdy nie wychodzi z mody, a poza tym jest niewyobrażalnie  trwałe a także bardzo dobrze wygląda, niezależnie od tego, w jakiej formie je posiadamy w domu.
Powracając jednak do drewnianej podłogi, to trzeba rzec, że można ją zabezpieczyć na różnorodne sposoby. Najbardziej znane jest pokrywanie parkietu drewnianego bądź też desek podłogowych lakierem, ale możemy również pokrywać je specjalnym olejem. Podłogi olejowane są bardzo popularne, zresztą można od razu kupić już deski podłogowe olejowane. A czym właściwie charakteryzują się olejowane podłogi bądź deski podłogowe olejowane? A więc, w momencie kiedy zastosujemy olej, na powierzchni drewna znikają wszelkie drobne zarysowania, które z upływem czasu po prostu same ulegają zatarciu, a przy poważniejszych uszkodzeniach możliwe jest wykonanie po części renowacji. Drewno olejowane jest zdecydowanie bardziej naturalne w dotyku niż w przypadku, kiedy pokryte jest lakierem, gdyż olej na nim nie tworzy warstwy przeźroczystej, lecz całkowicie wnika do wnętrza drewna.
Wybierając podłogi olejowane, trzeba pamiętać jednakże o tym, że konieczna będzie częstsza jej renowacja. A dodatkowo należy również czyścić ją specjalnymi środkami. Wybór zatem uzależniony jest od nas samych.

Źródło: Deski podłogowe olejowane

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *