W dawnych czasach, robione z pietyzmem, prawie, że czułością.

Meble, to przedmioty jakie bardzo często ze sobą niosą wspaniałe, straszne albo niestety smutne historie. Meble używali tyrani, królowie czy zwykli ludzie. W dawnych czasach, wykonywane z pietyzmem, prawie, że czułością. Aktualnie, w fabrykach, wyprodukowane są w ogromnych ilościach i trudno w nich wyczuć „duszę”. Coś, co powoduje, że dany mebelek jest niepowtarzalny.
Antyki od zawsze były przedmiotem, który chcieli posiadać zamożni oraz wpływowi ludzie. W magiczny sposób wpływały na ich status społeczny.
Nie ważne, czy to antyki polskie, francuskie czy niemieckie. Liczył się tylko mebel (albo jakiś inny przedmiot użytkowy) ,który miał swoją niepowtarzalną historię. A czasem wierzono nawet, że jest przeklęty. Był skarbem jaki właściwie każdy chciał posiadać. Dobrym przykładem, jest odkryty na początku XX wieku grób Tutanchamona. Jedyny do tej pory odkryty grób jaki nie był rozkradziony przez złodziei.
Pełny skarbów, do dziś rozpala wyobraźnię.
Antyki dobrze jest kolekcjonować choćby po to, ażeby potrafić dalej przekazywać historie związane z tym meblem. By młodszemu pokoleniu przedstawić, że nie tylko liczy się konsumpcjonizm, ale także historia oraz wynikająca z niej nauka.
Wielka szkoda, że stare przedmioty nie umieją mówić. Ileż frapujących opowieści by zdołały opowiedzieć.

Zobacz więcej: Gustav klimt der kuss

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *