W jednym takim pudle z reguły powinny znajdować się 2.

Opony samochodowe są częstym przedmiotem ,który jest wysyłany za pośrednictwem kuriera. Bardzo ważne w tym procesie jest prawidłowe zapakowanie opon do transportu.

Opony standardowe pakuje się w pudła kartonowe. W tymże przypadku muszą być czyste a oprócz tego suche, w ten sposób nie pobrudzą innych przesyłek. Karton, do którego chcemy zapakować nasze opony powinien być solidny. W jednym takim kartonie powinny być 2 albo więcej egzemplarzy opon, które absolutnie nie mogą przemieszczać się w środku kartonu. Do pakowania możemy użyć także wypełnienia. Jeśli mamy do czynienia z większymi oponami, będziemy mogli spakować je osobno, każdą w zupełnie innym pudle.

Kolejnym innym sposobem na pakowanie opon jest łączenie ich po dwie sztuki oraz po oklejanie taśmą. Pakując w ten sposób, opony też muszą być czyste a także suche. Zapakowane opony muszą być nieruchome, nie mogą przesuwać się podczas wysyłki. Po połączeniu opon najlepiej poowijać je folią, tak aby nie został w nich żaden otwór. Na płaskiej powierzchni naszej paczki należy przykleić list przewozowy.

Jeśli opony posiadają felgi, powinny być wysłane za pomocą kartonu.
Takie przygotowanie naszych opon do wysyłki usprawni wysyłkę i nie przyniesie żadnych dodatkowych kosztów powiązanych ze kiepskim spakowaniem przedmiotu do wysyłki.

Zobacz: Opony kurierem DPD

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *