Zacząć możemy od najprostszych, domowych metod.

Dla porządku należałoby uściślić, iż kornik, który z reguły jest obarczany całą winą za spustoszenie spowodowane w meblach drewnianych bądź podłodze, jest zazwyczaj niewinny. Winowajcami odpowiedzialnymi za widoczne w drewnie dziurki i rozmaite ubytki są bardzo często spuszczele oraz kołatki, najczęściej właśnie mylone z kornikami. Jakie są więc efektywne metody zwalczania korników w domu (tzn. tych niby-korników)?

Zacząć można od tych najprostszych, domowych metod i  potraktować szkodniki terpentyną, którą za pomocą strzykawki aplikujemy do dziurek. Jeżeli jednakże korniki zdążyły zaatakować znacznie większy obszar, należy sięgnąć po profesjonalne biobójcze środki lub skorzystać z pomocy profesjonalistów, jacy wykorzystują znacznie bardziej zaawansowane techniki zwalczania korników w mieszkaniu. Przykładowo może być to użycie urządzeń mikrofalowych ,które nagrzewają drewno do temperatury powyżej 55 stopni Celsjusza, w której to szkodniki ulegają unicestwieniu.
Inną niestety toksyczną metodą jest gazowanie drewna, inaczej mówiąc fumigacja. Taki zabieg powinien być poprzedzony dokładnym uszczelnieniem obiektu poddawanego fumigacji, a pełne jego przeprowadzenie trwa przeważnie okres od półtora do dwóch tygodni (10 – 14 dni).

Zobacz: Firma zwalczająca korniki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *